KISA TARİHÇE

 

1998 yılında Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde Özel Murat Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu’nu kurmak üzere; yenilikçi yaklaşımımız ile müşterilerimize, sürücülere ve sürücü adaylarına değer yaratmak, doğruluk, dürüstlük, yasalara uygunluk, teknolojiyi kullanmak, %100 müşteri memnuniyeti sağlamak ve toplumda bilinçli sürücü kitlesi oluşturmak gibi değişmez temel ilkeler ile yola çıktık.

Geçen süre içerisinde siz değerli dostlarımızdan da gördüğümüz destek ile 2001 yılından itibaren kurs merkezimizi Elazığ iline taşıdık. 2001 – 2016 yılları arasında Hürriyet Cad. Kardeşler İş Hanı No:47 Kat:5-7 adresinde faaliyetlerimize devam ettik. Size daha iyi hizmet verebilmek adına 2016 yılından itibaren Hürriyet Cad. Birlik İşhanı, No:43, Kat:3, Merkez/ELAZIĞ ikametinde birçok kişiye sürücü belgesi kazandırdık ve kazandırmaya da devam ediyoruz.

Elazığ’ın en kapsamlı motorlu taşıt sürücüleri kurslarından biri olmak için 2012’den itibaren Doğu Anadolu Bölgesi’ne hitap etmek ve bölgenin ihtiyaçlarını gidermek adına Yeni Mah. Mimar Faruk Cad. No:7, Kat:1 adresinde de ayrıca İş Makineleri & Operatörlük Kursu açılışımız gerçekleşti.

Yenilikçi ve öğrenci odaklı yaklaşımımızla Elazığ ilinde başka büyük bir eksiklik olan Psikoterapi & SRC Kurs Merkezi faaliyetimiz de 2015 yılından bu yana yine Hürriyet Cad. Birlik İşhanı, No:43, Kat:5’te  faaliyetlerine devam etmektedir.

 

MİSYONUMUZ

 

Etkinliğimiz, çevikliğimiz ve kurumsal yapımız ile

  • Öğrencilerimize,
  • Çalışanlarımıza,
  • Topluma ve Çevreye kattığımız değeri sürekli ve belirgin bir biçimde arttırmaktır.

 

VAZGEÇİLMEZ DEĞERLERİMİZ

 

  • Müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini, beklediklerinden daha kaliteli hizmet ile karşılamak temel hedefimizdir.
  • Kanunlara ve yasal düzenlemelere titizlikle uyarız ve bundan taviz vermeyiz.
  • Trafikte; kurallara uyan saygı odaklı sürücüler yetiştirerek, çevreye ve insanlığa yararlı olmak için azami çaba gösteririz.
  • Etkin ekip çalışmasına inanırız.
  • Her düzeyde ve her boyutta açık iletişime inanırız.

 

EĞİTMENLERİMİZ

 

Kendi branşlarında sürücü kurslarının kuruluşundan bu yana çalışıp tecrübe sahibi olan, Trafik ve Çevre Bilgisi dersi, İlkyardım dersi, Motor dersi Öğretmenleri ile teorik eğitimini, Direksiyon eğitimlerini de yine 15 yıllık tecrübeye sahip Direksiyon Usta Öğreticileri ile çalışmaktayız.

Aile şirketi yapısında olan bizler, sürücü adaylarına vermiş olduğu izlenimde her zaman dürüstlüğü, hoşgörüyü ve iyi eğitimi ön plana çıkararak her geçen gün potansiyelini arttırarak sizlere hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Kursumuz uzman kadrosu ile yaptığı titiz çalışmalar sonucunda hazırlamış olduğu sürücü eğitimi kitabı ile yeni sınav sistemine adayları daha iyi adapte ederek yüksek başarı elde edilmesini sağlamıştır. Başarıyı elde etmenin yolu kaynakların doğru kullanımından geçer. Bunu göz önünde bulunduran Fırat Sürücü Kursu, en son değişiklik ve yasalar dâhilindeki eğitim sistemini yakından takip ederek adaylarına daha iyi eğitimi vermenin yollarını aramaktadır.

Bugün, memnunlukla görmekteyiz ki tüm hedeflerimize bu ilkeler ile ulaşmış bulunmakta ve yeni hedeflerimize doğru dinamizm ve inancımızla yolumuzda ilerlemekteyiz.

Çok net ve iyi tanımlanmış olan vizyonumuz, bizi diğer kurslardan ayıran temel özelliğimizdir. Vizyonumuzu gerçekleştirmeye yönelik hedef ve çalışmalarımız sektörde seçkin bir kurum olmamızda önemli bir rol oynamaktadır.

Tüm dostlarımızın göstermiş olduğu ilgi ve desteğe teşekkür ederiz.

 

Yunus ASLANER

Kurs Müdürü